TAKIM OLARAK ORADAYDIK

Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen 11. Dostluk ve Futbol Turnuvası başladı.

Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği’nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 10.’sunu düzenlediği Refahiye Dostluk ve Futbol Turnuvası İstanbul Kağıthane Hasbahçe Sahası’nda düzenlenen şölenle start aldı.

Açılış programına katılan Erzincan Refahiyespor futbolcularına ise katılımcılar büyük ilgi gösterdi. 

Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mahmut Kumbar, turnuvayı düzenlemelerindeki amaçlarının, gençlerin birbirleriyle tanışmalarını ve kaynaşmalarını sağlamak olduğunu söyledi.

Turnuvanın birlik ve beraberliği pekiştirdiğine dikkat çeken Başkan Kumbar, “turnuvanın sonunda kazanan Refahiye olacaktır” dedi.

Köy dernek başkanlarına ve yönetimlerine desteklerinden dolayı teşekkür eden Kumbar, turnuvaya katılan takımlara da başarılar diledi. 

Turnuvaya ev sahipliği yapan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ta konuşmasında, köylerin birbirleriyle yakınlaşması ve kaynaşması için düzenlenen turnuvanın 11 yıldır başarıyla devam ettirildiğini söyledi. 

Derneklerin önemine dikkat çeken Başkan Kılıç, turnuvayı organize eden Refahiye Derneği yönetimini de kutladı. 

Kağıthane Kaymakamı Akın Varıcıer ise konuşmasında, Erzincan’ın sıcak insanlarını Kağıthane’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu içerisinde bu tür organizasyonlarının devam etmesini diliyorum” dedi. 

Ak Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’da konuşmasında Refahiye Derneği yönetimini kutlayarak, turnuvaya katılan takımlara başarılar diledi. 

Şölende yapılan konuşmaların ardından, Refahiye Derneği tarafından Erzincan Refahiyespor yöneticilerine ve futbolcularına plaket ve madalya takdim edildi. 

Turnuvaya katılan takımlarının tanıtımının da yapıldığı programda, Refahiye Gazipınarı Köyü Folklor ekibinin gösterisi ilgi ile izlenirken, Türk Halk Müziği Sanatçısı Recep Gündüz’de konser verdi. 

11. Dostluk ve Futbol Turnuvası’nın açılış şölenine, Ak Parti İstanbul Şirin Ünal, Kağıthane Kaymakamı A. Akın Varıcıer, Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Refahiye Belediye Başkanı Vezir Dumanlı, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Erdal Çoban, İstanbul İl Genel Meclisi Üyeleri İbrahim Şeker, Mehmet Topal, EKEV Başkanı Sadık Ağca, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk, Erzincan Refahiyespor Kulüp Başkanı Abdulkadir Can, köy dernek başkanları ve Refahiyeliler katıldı.  

2 grupta 12 takımın mücadele edeceği 11. Refahiye Dostluk ve Futbol Turnuvası maçları hafta sonları Kağıthane Hasbahçe Sahası’nda oynanacak.

AÇILIŞDAN RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AÇILIŞDAN VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

 www.erzincangazetesi.com.trPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1389 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
DEKLANŞÖRE TAKILANLAR
VİDEOLARIMIZ
TELEVİZYONLARDA